VIDEO | Un fan a intrat pe teren în timpul finalei Ligii Campionilor, câștigată de Real Madrid

• 27 Mai 2018 08:08

Un suporter a intrat pe teren în timpul finalei Ligii Campionilor, meci câștigat de Real Madrid cu scorul de 3-1 în fața echipei Liverpool, sâmbătă, la Kiev.

Fanul a pătruns pe gazon pe finalul jocului, în minutele de prelungire ale reprizei secunde, în timpul unei faze de atac a madrilenilor. El a încercat să se ajungă la Cristiano Ronaldo, dar a fost oprit, relatează News.ro

Formația Real Madrid a câștigat, sâmbătă, pentru a 13-a oară Liga Campionilor, a treia oară consecutiv, învingând în finala disputată la Kiev echipa Liverpool, scor 3-1. Zinedine Zidane este primul antrenor care obține trei trofee europene consecutiv. Cristiano Ronaldo, primul fotbalist din istorie care câștigă de cinci ori LC.

Golurile au fost marcate de Karim Benzema ’51 și Gareth Bale ’64, ‘83 pentru Real Madrid, respectiv Sadio Mane ’55 pentru Liverpool.