VIDEO | Maia Sandu: Vom marca pacea pe 9 mai, când îi comemorăm pe cei căzuți în al Doilea Război Mondial

  • 03 Mai 2022 15:23
VIDEO | Maia Sandu: Vom marca pacea pe 9 mai, când îi comemorăm pe cei căzuți în al Doilea Război Mondial

Președinta Maia Sandu a venit astăzi, 3 mai, cu un mesaj în contextul derulăriii campaniei „Moldova pentru pace”.

„Campania „Moldova pentru pace” continuă. Vom marca pacea pe 9 mai, când îi comemorăm pe cei căzuți în al Doilea Război Mondial. Vom marca pacea de Ziua Europei, care s-a unit pentru a nu mai permite războaie pe continent și le-a oferit europenilor prosperitate și progres.
Pacea începe în familie și în comunitate. Putem să o păstrăm dacă nu cădem pradă dezbinării. Suntem diferiți, dar avem de trăit alături, de construit un viitor împreună, în țara noastră. În pace, Moldova are viitor”, a declarat Maia Sandu, într-un mesaj postat pe Facebook. 
 
Tags

Alte Noutati

LIVE: Agenda globală
Meteo Chișinău
23,58
Cer senin
Umiditate:72 %
Vint:2,16 m/s
Sat
23
Sun
25
Mon
28
Tue
28
Wed
29
Arhivă Radio Chișinău