Victor Bînzari a fost demis din funcția de director general interimar al S.A. „Energocom”. Când și de cine va fi preluat mandatul

  • 11 Decembrie 2024 18:10
Victor Bînzari a fost demis din funcția de director general interimar al S.A. „Energocom”. Când și de cine va fi preluat mandatul

Agenția Proprietății Publice (APP) a anunțat că Consiliul Societății pe Acțiuni „Energocom” a decis încetarea contractului de muncă al lui Victor Bînzari, director general interimar al S.A. „Energocom”, ultima zi de activitate a lui Bînzari fiind data de 12 decembrie.

În continuare, Consiliul societății l-a nominalizat pe Eugeniu Buzatu, în prezent consilier în cadrul societății, pentru preluarea mandatului de director general interimar al S.A. „Energocom” din data de 13 decembrie 2024.

Domnul Buzatu deține o experiență vastă în gestionarea proceselor pe piața energetică, ceea ce îl recomandă pentru această funcție de responsabilitate sporită”, potrivit Agenției Proprietății Publice (APP).

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Matinal cu Victoria Cușnir și Sergiu Scânteian
Meteo Chișinău
1,07
Ninsoare ușoară
Umiditate:92 %
Vint:2,06 m/s
Thu
5
Fri
11
Sat
12
Sun
4
Mon
1
Arhivă Radio Chișinău