Unde poți merge să privești fotbal: Programul fotbalistic și sportiv pentru acest weekend

  • 05 Noiembrie 2022 13:52
Unde poți merge să privești fotbal: Programul fotbalistic și sportiv pentru acest weekend

Federația Moldovenească de Fotbal prezintă programul fotbalistic și sportiv pentru acest weekend, transmite fmf.md.

Potrivit informațiilor, sâmbătă și duminică vom putea urmări meciurile etapei a 10-a a Ligii 1, etapei a 13-a a Ligii 2, etapei a 6-a a campionatului feminin Liga Națională, etapei a 5-a a campionatului feminin U16, etapele 8 și 10 a campionatului feminin U14 și etapele 10, 11, 13, 14 ale ligilor de tineret.

Liga 1 (Etapa 10)

Sâmbătă, 5 noiembrie
FC Sucleia – FC Florești (Stadionul Ceadîr Lunga, teren sintetic, 13:00)
Speranța Drochia - FC Văsieni (Stadionul Drochia, 13:00)

Liga 2, seria Nord (Etapa 13)

Sâmbătă, 5 noiembrie
FC Inter Soroca - FC Visoca (Stadionul Soroca, 13:00)
EFA Visoca - FC Pepeni (Stadionul Visoca, 13:00)
FC Țarigrad - FC Sîngerei (Stadionul Țarigrad, 13:00)
Vulturii Cutezători Sîngerei - FC Edineț (Stadionul Sîngerei, 13:00)
FC Olimpia Bălți - FC Iskra Rîbnița (Bălți, stadionul Pișcevic, teren sintetic, 13:00)
Locomotiva Ocnița – CF Rîșcani (Stadionul Ocnița, teren sintetic, 13:00)

Liga 2, seria Sud (Etapa 13)

Sâmbătă, 5 noiembrie
CS Atletic Strășeni - FC Cimișlia (Stadionul Lozova, 13:00)
Univer Oguzsport Comrat - CSF Cricova (Stadionul Comrat, teren sintetic, 13:00)
FC Congaz - Maiak Chirsova (Stadionul Congaz, 13:00)
FC Socol Copceac – FC Stăuceni (Stadionul Copceac, 13:00)
Codru Călărași - FC Slobozia Mare (Stadionul Călărași, 13:00)
Accesul spectatorilor la toate meciurile va fi liber.

 

Campionatul feminin. Liga Națională (Etapa 6)

Duminică, 6 noiembrie
FC Belceanka – FC Legia (Stadionul ȘS Bălți, 14:00)

 

 

Campionatul feminin U16 (Etapa 5)

Sâmbătă, 5 noiembrie
CSF Rainier - PGU Alga (Stadionul Ratuș, 14:00)
FC Nistru GTC - Agarista ȘS Anenii Noi (Stadionul Cioburciu, 14:00)

 

Campionatul feminin U14 Nord (Etapa 10)

Sâmbătă, 5 noiembrie
ȘS Glodeni – ȘS Dondușeni (Stadionul ȘS Bălți, 13.00)
FC Belceanka - CFSJT Atletico (Stadionul ȘS Bălți, 9:00)

Campionatul feminin U14 Centru (Etapa 8)

Sâmbătă, 5 noiembrie
Liceul Teoretic Elada - CS Real Succes (Stadionul Ungheni, 11:00)

Duminică, 6 noiembrie
Codru Călărași - Milsami CFȘS Orhei (Stadionul Călărași, 10:00)

 

Campionatul feminin U14 Est (Etapa 8)

Duminică, 6 noiembrie
FC Legia - CSF Rainier (Tiraspol, stadionul orășenesc, 12:30)
FC Nistru GTC - Agarista ȘS Anenii Noi (Stadionul Cioburciu, 12:00)

Campionatul feminin U14 Sud (Etapa 8)

Duminică, 6 noiembrie
ȘS Comrat - CS Noroc Nimoreni (Stadionul Chirsova, 14:00)
FC Aluatu 1807 - CS Petrocub (Stadionul Aluatu, 12:00)

Accesul spectatorilor la toate meciurile va fi liber.

 

Futsal. Campionatul Moldovei, Superliga (Etapa 4)

Duminică, 6 noiembrie
Balkan Pharmaceuticals - Prezident (14:00)
Nistru - Next (16:00)
Steaua Dental - Clic Media (18:00)

Toate meciurile se vor desfășura la CS Futsal Arena FMF din Ciorescu. Accesul spectatorilor va fi liber.

Amoliga

Vineri, 4 noiembrie
Meciuri pentru locurile 5-8
Arsenal – KBK (18:00)
Dynamis – Tiraspol (19:15)

Semifinale
Geotermal – Volta (20:30)
Avangard - Victoria (21:45)

Toate meciurile se vor desfășura la Arena La Izvor din Chișinău. Accesul spectatorilor va fi liber.

 

Ligile de juniori

Sâmbătă, 5 noiembrie / Duminică, 6 noiembrie
Liga Tineret, etapa X
Liga Națională U17, etapa XI
Liga Națională U16, etapa XI
Liga Națională U15, etapa XI
Liga Națională U14, etapa XIV
Liga Națională U13, etapa XIV
Liga Națională U12, etapa XIV
Liga Națională U11, etapa XIV
Liga A U19, etapa XI
Liga A U17, etapa X
Liga A U16, etapa XI
Liga A U15, etapa XIII
Liga A U14, etapa X
Liga A U13, etapa XIV
Liga A U12, etapa XIII
Liga A U 11, etapa XI

Tags

Alte Noutati

LIVE: Sinteza săptămânii cu Vasile State
Meteo Chișinău
3,29
Cer acoperit de nori
Umiditate:69 %
Vint:5,14 m/s
Sun
-2
Mon
-2
Tue
-2
Wed
-2
Thu
-2
Arhivă Radio Chișinău