Un tânăr originar din Republica Moldova a gonit pe străzile dintr-un oraș italian cu poliția pe urme. Avea nu mai puțin de 5 documente false

  • 18 Decembrie 2024 12:02
Un tânăr originar din Republica Moldova a gonit pe străzile dintr-un oraș italian cu poliția pe urme. Avea nu mai puțin de 5 documente false

Un tânăr vârstă de 25 de ani, originar din Republica Moldova, a fost arestat după ce nu a oprit la semnalele polițiștilor. italieni. După o urmărire pe străzile din orașul San Clemente, oamenii legii au descoperit motivul pentru care tânărul a vrut să se eschiveze de la control.

Potrivit presei din penisnulă, tânărul din Republica Moldova avea asupra sa numai puțin de 5 documente falsificate care i-ar fi dat dreptul de ședere într-un stat UE și se afla ilegal pe teritoriul Italiei.

Mai concret, în mașină i-au fost găsite 4 cărți de identitate românești cu nume diferite și un permis de conducere eliberat în Republica Moldova, toate cu semne de falsificare.

Ca urmare, bărbatul a fost arestat sub acuzația de deținere de acte de identitate false, încercarea de sustragere de la controlul oamenilor legii și rezistență în fața acestora.

Mașina cu care a fugit bărbatul a fost sechestrată, iar acesta a fost condamnat în regim de urgență la 1 an și 4 luni de închisoare, fiind demarate procedurile de expulzare din Italia.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE
Meteo Chișinău
3,85
Cer acoperit de nori
Umiditate:73 %
Vint:4,63 m/s
Tue
6
Wed
9
Thu
12
Fri
13
Sat
12
Arhivă Radio Chișinău