Un grup de rebeli din Ghouta a depus armele pentru a fi lăsat să plece

  • 21 Martie 2018 18:45
Un grup de rebeli din Ghouta a depus armele pentru a fi lăsat să plece

S-a anunțat că în Ghouta de Est, Siria, s-a ajuns la un acord pentru evacuarea luptătorilor rebeli dintr-unul dintre principalele orașe ale enclavei.

Atât guvernul sirian, cât și surse din rândul rebelilor afirmă că luptători din cadrul grupării Ahrar al Sham din orașul Harasta au acceptat să depună armele în schimbul posibilității de a pleca nevătămați în regiuni controlate de rebeli din nord-vestul Siriei. 

Sursa: Rador

Tags

Alte Noutati

LIVE: Colecția de Jazz cu Daniela Nicolae
Meteo Chișinău
20,52
Câțiva nori
Umiditate:77 %
Vint:2,18 m/s
Sun
26
Mon
29
Tue
30
Wed
28
Thu
22
Arhivă Radio Chișinău