Trafic suspendat pe două străzi din orașul Chișinău

  • 22 Iulie 11:37
Trafic suspendat pe două străzi din orașul Chișinău

Traficul rutier pe străzile Nicolae Costin și Valea Dicescu din capitală va fi restricționat începând cu ziua de marți și până la începutul lunii septembrie. Municipalitatea precizează că măsura a fost luată pentru efectuarea lucrărilor de reabilitare a infrastructurii, transmite IPN.

Primăria municipiului Chișinău menționează că pe strada Nicolae Costin, traficul rutier va fi suspendat parțial (pe benzi) pe tronsonul cuprins între străzile Ion Pelivan și Liviu Deleanu. Restricțiile sunt valabile până pe 1 septembrie, în legătură cu executarea lucrărilor de restabilire a învelișului asfaltic pe strada Nicolae Costin.

Pe strada Valea Dicescu, circulația va fi suspendată complet, între străzile Mitropolit Gurie Grosu și Gheorghe Tudor, inclusiv intersecția cu strada Lăpușna. Aici, până pe 10 septembrie, vor fi efectuate lucrări de reparație a traseului termic.

Autoritățile dau asigurări că vor fi instalate indicatoarele rutiere și îngrădirile necesare.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE
Meteo Chișinău
17,18
Câțiva nori
Umiditate:27 %
Vint:5,14 m/s
Sun
11
Mon
10
Tue
9
Wed
9
Thu
12
Arhivă Radio Chișinău