Tenismenii moldoveni au fost eliminați de la Mondialul din Budapesta

  • 24 Aprilie 2019 17:46
Tenismenii moldoveni au fost eliminați de la Mondialul din Budapesta

Sportivii moldoveni au fost eliminați din concurs la Mondialul de tenis de masă printre seniori de la Budapesta, transmite IPN.

Andrei Puțuntică a obținut o victorie, iar Vladislav Ursu, Victor Cîssa, Natalia Brînza și Vlada Caraulinaia au cedat în prima rundă preliminară. La dublu masculin, Andrei Puțuntică și Vladislav Ursu au învins în runda preliminară, dar apoi au cedat belgienilor Devos și Nuytinck, cu 9-11, 11-13, 4-11 și 7-11.

La Mondialul de la Budapesta participă sportivi din 102 țări. Competiția se va încheia pe 28 aprilie.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Matinal cu Victoria Cușnir și Sergiu Scânteian
Meteo Chișinău
24,93
Cer fragmentat
Umiditate:64 %
Vint:3,6 m/s
Thu
24
Fri
23
Sat
25
Sun
25
Mon
26
Arhivă Radio Chișinău