Tenis | Raluca Olaru și Nadia Kicenok, în semifinalele probei de dublu la Moscova (WTA)

• 20 Octombrie 2021 18:46

Perechea româno-ucraineană Raluca Olaru/Nadia Kicenok s-a calificat în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de tenis de la Moscova (WTA 500), dotat cu premii totale de 565.530 de dolari, miercuri, după abandonul cuplului rus Ana Kalinskaia/Anastasia Potapova, la scorul de 5-2.

Doar 33 de minute a duelul din sferturi, înainte ca rusoaicele să renunțe la luptă.

Olaru și Kicenok, favoritele numărul patru, și-au asigurat un cec de 10.000 de dolari și 185 de puncte WTA la dublu, însă vor mai avea de așteptat pentru a-și afla adversarele din penultimul act, având în vedere că pe partea lor de tablou azi abia se joacă partidele din primul tur.

Joi, Simona Halep o va înfrunta în optimi la simplu pe rusoaica Veronika Kudermetova.