TENIS | Radu Albot va evolua pe tabloul principal la Indian Wells, în locul lui Rafael Nadal

• 04 Martie 2018 12:55

Radu Albot va evolua pentru a doua oară pe tabloul principal la turneul Masters de la Indian Wells, care are loc anual în California. Cel mai bun tenisman moldovean îl va înlocui pe spaniolul Rafael Nadal, care s-a retras din cauza accidentării, transmite IPN.

Ediția din acest an a turneului Indian Wells va începe pe 8 martie. Anul trecut, Albot a ajuns pe tabloul principal după două victorii în calificări și a fost eliminat de francezul Jeremy Chardy.

Indian Wells se desfășoară din 1974. De cele mai multe ori competiția a fost câștigată de Roger Federer și Novak Djokovic, câte cinci titluri. Anul trecut s-a impus actualul lider mondial, elvețianul Roger Federer. Radu Albot se află pe locul 86 în clasamentul ATP.