Steaua București - Villareal, scor 1-1 (VIDEO)

• 30 Septembrie 2016 16:40

Steaua a obținut primul punct în grupele Europa League după egalul cu Villareal de pe teren propriu, scor 1-1.

Ibericii au deschis scorul în min. 9 prin Rafael Borré, iar 11  minute mai târziu Suley Muniru a marcat golul egalizator după o gafă a portarului spaniol. În repriza secundă, roș-albaștrii au avut și un penalty refuzat de arbitrul ucrainean Evghen Aranovsckiy.

Vicecampioana României reușește astfel primul punct în Europa League în confruntarea cu favorita grupei,Villareal, echipă ce a reușit o remiză în Primera Division săptămâna trecută cu Real Madrid, campioana Europei.

FC Zurich - Osmanlispor s-a terminat 2-1, iar Steaua ocupă în acest moment locul al patrulea, cu un punct din două meciuri.