Simona Halep, internată pentru deshidratare după finala de la Australian Open | Ce spun medicii

  • 28 Ianuarie 2018 12:57
Simona Halep, internată pentru deshidratare după finala de la Australian Open | Ce spun medicii

Jucătoarea Simona Halep a fost internată pentru deshidratare după finala jucată sâmbătă la Australian Open, dar a fost externată duminică dimineață, informează ESPN Tenis.

Publicația spaniolă anunță că Simona a fost internată sâmbătă seară și externată patru ore mai târziu. Alături de informațiile oferite, sursa citată a publicat și o poză cu Halep pe perfuzii.

"După finală, Simona Halep a trebuit să fie internată pentru deshidratare. Jucătoarea română de tenis a fost externată și este într-o stare foarte bună", se precizează într-o postare pe pagina de Twitter ESPN Tenis.

Simona Halep a fost învinsă, sâmbătă, scor 6-7 (2), 6-3, 4-6, în două ore și 50 de minute de joc, de daneza Caroline Wozniacki, numărul 2 WTA, în finala de la Australian Open. Efortul depus de-a lungul întregului turneu de la Australian Open a marcat-o pe sportiva din Constanța. În timpul finalei, Halep a cerut intervenția echipei medicale, iar tensiunea i-a fost măsurată pe teren.

n urma succesului de la Melbourne, Wozniacki a detronat-o pe româncă și din fruntea ierarhiei mondiale. A fost a treia finală de Grand Slam pierdută de Halep, după cele de la Roland Garros, din 2014 și 2017.

Sursa: MEDIAFAX

Tags

Alte Noutati

LIVE: Agenda globală
Meteo Chișinău
22,74
Nori împrăștiați
Umiditate:64 %
Vint:2,61 m/s
Sat
23
Sun
26
Mon
29
Tue
30
Wed
28
Arhivă Radio Chișinău