Sheriff Tiraspol a învins-o pe Real Madrid

• 29 Septembrie 2021 08:13

Sheriff Tiraspol a reușit să producă surpriza serii în grupele Ligii Campionilor. Formația antrenată de ucraineanul Yuri Vernydub a învins-o cu 2-1 pe Real Madrid, chiar la ea acasă, transmite IPN.

Uzbekul Jasurbek Yaxshiboyev a deschis scorul în minutul 25 cu o lovitură de cap după o nouă centrare perfectă a lui Cristiano. Benzema a egalat în minutul 64 din penalty, numai că luxemburghezul Sebastien Thill a marcat un gol fabulos în minutul 89, cu un șut din afara careului.

Sheriff a obținut a doua victorie consecutivă și este lider autoritar dintr-o grupă din care mai fac parte Inter și Shakhtar. Sheriff are 6 puncte, Real - 3, iar Inter și Shakhtar câte unul.

Real - Sheriff 1-2

Marcatori: Benzema 65-pen - Yakhshiboev 25, Thill 89

Real: Courtois, Nacho (Rodrygo 66), Militao (Kroos 66), Alaba, Gutierrez, Valverde, Casemiro (Modric 66), Camavinga, Hazard (Jovic 66), Vinicius, Benzema (c)

Antrenor: Carlo Ancelotti

Sheriff: Athanasiadis, Cristiano, Dulanto, Arboleda, Constanza, Addo, Thill, Castaneda (c) (Julien 78), Kolovos (Nikolov 90), Traore, Yakhshiboev (Bruno 57)

Antrenor: Yuri Vernydub