Sheriff Tiraspol a fost învinsă de Inter Milano

• 20 Octombrie 2021 09:54

Campioana Italiei la fotbal, Inter Milano, a învins ieri seara, cu 3-1, campioana Republicii Moldova, Sheriff Tiraspol, în faza a treia a grupelor UEFA Champions League, transmite MOLDPRES.

Meciul s-a desfășurat pe stadionul San Siro din Milano, italienii deschizând scorul în minutul 34 prin Edin Dzeko. La începutul celei de-a doua reprize, atacantul echipei din Tiraspol, Sebastien Thill, a egalat, înscriind din lovitură liberă. În minutul 58, Arturo Vidal a mai înscris un gol în poarta echipei moldovene, iar cel de-al treilea gol al italienilor a fost înscris în minutul 67 de Stefan de Vrijl, scrie sursa citată.

Victoria italienilor nu afectează clasamentul grupei, Sheriff Tiraspol fiind în continuare pe primul loc cu 6 puncte. Echipa din Tiraspol este urmată de Real Madrid, care are tot 6 puncte. În celălalt meci al grupei D, disputat pe 19 octombrie, echipa Șahtior Donețk a fost învinsă de spaniolii de la Real Madrid cu 5 la zero.

Pe data de 3 noiembrie, Sheriff Tiraspol va întâlni pe stadionul din Tiraspol echipa Inter Milano.