Sheriff a surclasat-o pe Zimbru

• 05 August 2019 13:14

Sheriff a învins-o pe Zimbru cu 3-0 în cadrul etapei a 16-a din Divizia Națională. Robert Tambe a reușit dubla și a trecut pe primul loc în clasamentul golgheterilor, transmite IPN.

Leandro Ribeiro și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, iar Sheriff și-a păstrat avansul de 11 puncte față de Sfântul Gheorghe, care a dispus de Speranța, cu 2-1. Atacantul echipei Sfîntul Gheorghe, Vadim Cemîrtan, a reușit dubla, în timp ce Ștefan Efros a marcat golul de onoare al Speranței.

Pe podium se menține Milsami, învingătoare 2-0 în meciul cu nou-promovata Codru. Noile-achiziții, Fedor Andriuhin și Sergiu Nazar, au înscris în prima repriză.

La Hîncești, Petrocub a surclasat-o pe Dinamo-Auto, cu 3-0. Victor Mudrac și Alexandru Bejan au marcat în prima repriză, scorul final fiind stabilit de golgheterul ediției trecute Vladimir Ambros, aflat la prima reușită din actuala stagiune. Petrocub se află la un punct în spatele lui Milsami, pe care o va întâlni duminică la Orhei.