Sheriff a învins pe terenul lui Partizani

• 26 Iulie 2019 15:19

Sheriff Tiraspol a câștigat primul duel cu Partizani Tirana din cadrul turului doi preliminar al Ligii Europa. Meciul din Albania s-a încheiat cu 1-0 în favoarea campioanei Moldovei, transmite IPN.

Atacantul camerunez Robert Tambe a marcat singurul gol în minutul 24. Antrenorul Zoran Zekic a folosit următorii jucători: Mikulic, Gordienko (Jach 86), N`Diaye, Muzek, Cristiano, Balima, Kendysh (Palic 90+4), Anton, Latifi (Cojocaru 48), Boban, Tambe. „Sunt mulțumit de prima repriză. Șansele de calificare rămân egale”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Sheriff, Zoran Zekic.

Meciul retur se va disputa la Tiraspol, pe 1 august. În caz că va accede în runda următoare, Sheriff va juca cu echipa care va pierde în dubla manșă dintre Maribor (Slovenia) și AIK (Suedia), care se duelează în Liga Campionilor.