Sergiu Druță a fost eliberat din funcția de director adjunct al SIS. Maia Sandu a semnat decretul

  • 03 Aprilie 2025 11:29
Sergiu Druță a fost eliberat din funcția de director adjunct al SIS. Maia Sandu a semnat decretul Sursa Foto: Agora.md

Sergiu Druță a fost eliberat din funcția de director adjunct al Serviciului de Informații și Securitate (SIS), începând cu 1 aprilie 2025, în baza cererii de demisie.

Președinta Maia Sandu a semnat un decret în acest sens, luni, 31 martie curent.

Sergiu Druță a fost eliberat din funcția de director adjunct al SIS. Maia Sandu a semnat decretul

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Ascultă&Călătorește cu Andrei Mîțu
Meteo Chișinău
21,07
Cer senin
Umiditate:65 %
Vint:2,04 m/s
Sat
22
Sun
25
Mon
28
Tue
29
Wed
27
Arhivă Radio Chișinău