Secretarul general al Guvernului și-a anunțat demisia

  • 23 Noiembrie 2022 12:18
Secretarul general al Guvernului și-a anunțat demisia

Secretarul general al Guvernului, Dumitru Udrea, și-a anunțat demisia. Premierul Natalia Gavrilița a confirmat informația și i-a mulțumit pentru munca depusă.

„Secretarul general al Guvernului pleacă pentru că are o oportunitate în carieră. De la bun început am convenit că vine pentru o anumită perioadă. Are oportunități mai bune și îi mulțumim că a fost în această funcție înaltă timp de un an de zile”, a declarat Natalia Gavrilița pentru nordnews.md.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Bună dimineața, România!
Meteo Chișinău
19,4
Cer acoperit de nori
Umiditate:84 %
Vint:2,7 m/s
Thu
24
Fri
23
Sat
25
Sun
25
Mon
26
Arhivă Radio Chișinău