Secretarul general al Guvernului și-a anunțat demisia

  • 23 Noiembrie 2022 12:18
Secretarul general al Guvernului și-a anunțat demisia

Secretarul general al Guvernului, Dumitru Udrea, și-a anunțat demisia. Premierul Natalia Gavrilița a confirmat informația și i-a mulțumit pentru munca depusă.

„Secretarul general al Guvernului pleacă pentru că are o oportunitate în carieră. De la bun început am convenit că vine pentru o anumită perioadă. Are oportunități mai bune și îi mulțumim că a fost în această funcție înaltă timp de un an de zile”, a declarat Natalia Gavrilița pentru nordnews.md.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Bună dimineața, România!
Meteo Chișinău
19,4
Cer fragmentat
Umiditate:76 %
Vint:1,52 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
22
Sat
22
Sun
23
Arhivă Radio Chișinău