Ruslan Soltanici, învingător la Memorialul Tudor Scripcenco

  • 14 Octombrie 2013 18:33
Ruslan Soltanici, învingător la Memorialul Tudor Scripcenco

Concursul s-a desfășurat la Clubul Republican de Șah și Joc de Dame din Capitală și a reunit 48 de șahiști.

Maestrul internațional Ruslan Soltanici a câștigat ediția a doua a turneului de șah ”Memorialul Tudor Scripcenco”. El a acumulat 7,5 puncte din 9 posibile, după ce a  reușit 6 victorii și 3 remize.

Podiumul a fost completat de maestrul FIDE Pavel Vavric și de revelația turneului, tânărul de 16 ani Oleg Gorbanovsky, ambii cu câte 7 puncte.  

Concursul s-a desfășurat la Clubul Republican de Șah și Joc de Dame din Capitală și a reunit 48 de șahiști. Prima ediție a turneului în memoria fostului secretar al Federației Moldovenești de Șah a fost câștigată anul trecut de maestrul internațional Boris Itkis.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Muzică * Știri * Muzică
Meteo Chișinău
13,29
Cer acoperit de nori
Umiditate:79 %
Vint:6,17 m/s
Wed
9
Thu
9
Fri
11
Sat
12
Sun
11
Arhivă Radio Chișinău