România | Un nou deces din cauza COVID-19

  • 29 Martie 2020 12:22
România | Un nou deces din cauza COVID-19

Ministerul Sănătății anunță încă un deces în urma unei infecții cu noul coronavirus, un bărbat de 66 de ani din județul Timiș, contact cu un membru al familiei revenit din Germania, informează Agerpres.

În data de 24 martie s-au recoltat probe biologice pentru COVID 19 care au fost testate la Spitalul "Victor Babeș" - Timișoara. Rezultatul testării din data de 25 martie a fost pozitiv.

Bărbatul avea patologie preexistentă: diabet zaharat tip II, HTA grad III.

Este al 38-lea deces al unei persoane infectate cu noul coronavirus. 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Radiojurnalul de seară București
Meteo Chișinău
26,65
Cer acoperit de nori
Umiditate:60 %
Vint:1,8 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
23
Sun
24
Arhivă Radio Chișinău