R.Moldova a cucerit patru medalii la Campionatul European de sambo

  • 20 Mai 2019 12:20
R.Moldova a cucerit patru medalii la Campionatul European de sambo IPN

Sportivii moldoveni au cucerit patru medalii la Campionatul European de sambo, care s-a desfășurat la Gijon (Spania), transmite IPN.

Paulina Eșanu (52 kg) și Mariana Donos (56 kg) au cucerit medalia de argint, iar Timur Andres (62 kg) și Victoria Bolohan (72 kg) au urcat pe treapta a treia a podiumului de premiere.

Lotul R.Moldova, condus de Iulian Peatcovschi, a fost reprezentat de 8 sportivi. Aproape de medalii au fost și Sergiu Oșlobanu (82 kg) și Ghenadie Prețivatîi (90 kg).

Tags

Alte Noutati

LIVE: Muzică
Meteo Chișinău
18,85
Cer fragmentat
Umiditate:77 %
Vint:2,24 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
21
Sun
25
Arhivă Radio Chișinău