REZULTATELE din prima manșă a play-off-ului Ligii Campionilor

• 20 August 2015 09:07

Echipa ucraineană Șahtior Donețk, pregătită de românul Mircea Lucescu, a învins în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), formația austriacă Rapid Viena, într-o partidă din prima manșă a play-off-ului Ligii Campionilor la fotbal, disputată miercuri, 19 august.Oaspeții au marcat unicul gol al întâlnirii în finalul primei reprize, prin brazilianul Marlos…

Oaspeții au marcat unicul gol al întâlnirii în finalul primei reprize, prin brazilianul Marlos (min.44).

Rezultate:

Skenderbeu (Albania) - Dinamo Zagreb (Croația) 1-2
Au marcat: Bledi Shkembi 37, respectiv El Arabi Soudani 66, Josip Pivaric 90+3

Celtic Glasgow (Scoția) - Malmoe FF (Suedia) 3-2
Au marcat: Leigh Griffiths 3, 61, Nir Biton 10, respectiv Jo Inge Berget 52, 90+5

FC Basel (Elveția) - Macabi Tel Aviv (Israel) 2-2
Au marcat: Matias Delgado 39 - penalty, Breel Embolo 88, respectiv Eran Zahavi 31, 90+6

Rapid Viena (Austria) - Șahtior Donețk (Ucraina 0-1
A marcat: Marlos 44

CF Valencia (Spania) - AS Monaco (Franța) 3-1
Au marcat: Rodrigo 4, Daniel Parejo 59, Sofiane Feghouli 86, respectiv Mario Pasalic 49

Manchester United (Anglia) - FC Bruges (Belgia) 3-1
Au marcat: Memphis Depay 13,43, Marouane Fellaini 90+4, respectiv Michael Carrick 8 - autogol
Cartonaș roșu: Brandon Mechele (FC Bruges) 80

Sporting Lisabona (Portugalia) - ȚSKA Moscova 2-1
Au marcat: Teofilo Gutierrez 12, Islam Slimani 82, respectiv Seydou Doumbia 40