Raiduri în Germania în legătură cu o presupusă contrabandă de muncitori ilegali aduși din Estul Europei

  • 23 Septembrie 2020 14:33
Raiduri în Germania în legătură cu o presupusă contrabandă de muncitori ilegali aduși din Estul Europei

Poliția germană a efectuat raiduri  în această dimineață în legătură cu o presupusă contrabandă de muncitori ilegali aduși din Estul Europei pentru industria cărnii, scrie Agerpres.

Aproximativ 800 de polițiști au fost desfășurați în principal în landurile Saxonia-Anhalt și Saxonia Inferioară, a declarat un purtător de cuvânt al poliției federale în centrul Germaniei. Alte raiduri aveau loc la Berlin.

Polițiștii au percheziționat zeci de clădiri,  presupunând că anumite firme ar fi adus muncitori ilegali din Estul Europei în Germania cu documente falsificate.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: La minut
Meteo Chișinău
27,74
Câțiva nori
Umiditate:23 %
Vint:0,89 m/s
Tue
23
Wed
22
Thu
18
Fri
20
Sat
21
Arhivă Radio Chișinău