Președintele Timofti a demis un judecător

  • 05 Februarie 2015 15:47
Președintele Timofti a demis un judecător

Președintele Nicolae Timofti l-a eliberat din funcție, prin decret prezidențial pe Vasile Taban din funcția de judecător la Judecătoria Șoldănești în legătură cu comiterea unor abateri disciplinare.

Totodată, potrivit unui comunicat difuzat de administrația prezidențială, șeful statului a semnat, la propunerea Consiliului Superior al Magistraturii, decretele de numire în funcție a opt magistrați.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Ora de Muzică cu Victor Buruiană
Meteo Chișinău
20,52
Cer acoperit de nori
Umiditate:71 %
Vint:2,47 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
21
Sun
25
Arhivă Radio Chișinău