Președintele raionului Florești a fost demis

  • 01 Martie 2013 09:19
Președintele raionului Florești a fost demis

Președintele raionului Florești, Ștefan Paniș, reprezentant al Partidului Democrat, a fost demis, cu votul consilierilor comuniști și liberal-democrați, anunță Publika TV.

Partidul Democrat contestă legalitatea deciziei Consiliului raional Florești.

Ștefan Paniș fost numit președinte al raionului Florești, acum un an, după ce a fost demis comunistul Mihail Rusu, împreună cu alți trei vicepreședinți de raion.

Tags

Alte Noutati

LIVE: MUZICĂ
Meteo Chișinău
19,4
Nori împrăștiați
Umiditate:73 %
Vint:1,16 m/s
Fri
24
Sat
23
Sun
26
Mon
29
Tue
29
Arhivă Radio Chișinău