Președintele Coreei de Sud ar putea participa la potențialul summit dintre Donald Trump și Kim Jong-Un

  • 29 Mai 2018 14:27
Președintele Coreei de Sud ar putea participa la potențialul summit dintre Donald Trump și Kim Jong-Un

Președintele Coreei de Sud, Moon Jae-In ar putea participa la potențialul summit dintre liderul de la Casa Albă, Donald Trump și cel al Coreei de Nord, Kim Jong-Un.

Potrivit oficialilor din cadrul Administrației prezidențiale de la Seul, discuțiile privind potențiala participare a lui Moon la summit sunt într-o fază incipientă.

"Așteptăm să vedem cum decurg negocierile, iar în funcție de rezultatul lor, Moon s-ar putea alătura celor doi la Singapore”, a declarat un oficial citat de agenția Yonhap.

Kim Jong-Un și Moon Jae-In s-au întâlnit sâmbătă, la Panmunjom, aceasta fiind a doua întâlnire între liderii celor două Corei în ultima lună.

Tags

Alte Noutati

LIVE
Meteo Chișinău
29,3
Cer fragmentat
Umiditate:44 %
Vint:1,54 m/s
Tue
24
Wed
23
Thu
23
Fri
21
Sat
18
Arhivă Radio Chișinău