Premierul României, Marcel Ciolacu: „Eu sunt ferm convins că în octombrie, cel târziu, nu o să mai avem vize cu SUA”

  • 13 Mai 2024 17:05
Premierul României, Marcel Ciolacu: „Eu sunt ferm convins că în octombrie, cel târziu, nu o să mai avem vize cu SUA”

Premierul Marcel Ciolacu a declarat, duminică, despre programul Viza Waiver, că este ferm convins că în octombrie, cel târziu, cetățenii români nu vor mai avea vize cu SUA. Premierul a ținut să precizeze că trebuie o mobilizare în continuare din partea românilor, să meargă să își reînnoiască vizele care expiră, transmite News.ro.

”Vă mai dau o veste, anul fiscal în SUA se termină în septembrie. Eu sunt ferm convins că în octombrie, cel târziu, nu o să mai avem vize cu SUA. E adevărat că trebuie o mobilizare în continuare din partea românilor, să meargă să își reînnoiască vizele care mai au o perioadă scurtă până expiră”, a declarat premierul Ciolacu la Antena 3, notează sursa.

El a precizat că și Polonia a reușit acest lucru.

”Ne trebuie o mobilizare a românilor și să înțelegem că acum este un moment istoric, în care trebuie să ne implicăm”, a subliniat premierul. 

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Cadre sonore cu Andrei Mîțu
Meteo Chișinău
27,79
Ploaie ușoară
Umiditate:59 %
Vint:1,7 m/s
Wed
26
Thu
25
Fri
23
Sat
23
Sun
24
Arhivă Radio Chișinău