Petrocub a revenit pe primul loc în Divizia Națională

• 06 Noiembrie 2021 11:38

Petrocub a câștigat cu 3-1 derby-ul cu Milsami, disputat la Orhei. Grație victoriei, formația antrenată de Lilian Popescu s-a distanțat la trei puncte de Milsami și la șase de Sheriff, care are însă disputate cu patru meciuri mai puține, transmite IPN.

Mihai Platica a deschis scorul în minutul 6, dar Sergiu Nazar a egalat în minutul 45. La faza imediat următoare, Vladimir Ambros a profitat de pasa bună a lui Mihai Platica și a stabilit scorul pauzei de 2-1. Nou-intratul Vadim Gulceac a stabilit scorul final, în minutul 56.

Într-o altă partidă, Sfîntul Gheorghe a dispus cu 1-0 de FC Bălți și și-a consolidat locul 4 din clasament. Singurul gol a fost marcat de Eugeniu Slivca, în minutul 59.

Astăzi, în cadrul etapei a 17-a din Divizia Națională, sunt programate partidele FC Florești - Dinamo-Auto și Sheriff - Zimbru.