Petrocub a învins-o la scor pe Dinamo-Auto

• 02 Octombrie 2021 13:53

Petrocub a obținut a treia victorie consecutivă în Divizia Națională și a urcat pe primul loc în clasament. Echipa antrenată de Lilian Popescu a dispus cu 6-1 de Dinamo-Auto, în cadrul etapei a 13-a, transmite IPN.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 5, prin Marin Căruntu, dar frații Sergiu și Mihai Platica au întors rezultatul. Golgheterul campionatului, Vladimir Ambros a stabilit scorul primei reprize. După pauză, Corneliu Cotogoi și Artiom Fedorov au înscris primele goluri în tricoul Petrocub.

Petrocub are cu un punct mai mult ca Milsami, care astăzi va găzdui Sheriff. Într-o altă partidă a etapei a 13-a, Sfîntul Gheorghe a trecut de FC Florești cu 4-1, după ce a fost condusă la pauză cu 0-1.