Patru lucrători medicali ai Spitalului Clinic Republican sunt suspecți că ar avea COVID-19

  • 24 Martie 2020 16:50
Patru lucrători medicali ai Spitalului Clinic Republican sunt suspecți că ar avea COVID-19

Patru lucrători medicali ai Spitalului Clinic Republican sunt suspecți că ar avea COVID-19.

Ministerul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale menționează că este vorba despre un medic, două asistente medicale și o infirmieră, transmite IPN.

La inițiativa directorului spitalului, testele au fost efectuate în cadrul unui laborator privat, dar pentru a preciza diagnosticul vor fi repetate în laboratorul Agenției Naționale pentru Sănătate Publică.

Ministra Viorica Dumbrăveanu a precizat importanța realizării testelor doar în laboratorul ANSP, care este acreditat de Organizația Mondială a Sănătății.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Colecția de Jazz cu Daniela Nicolae
Meteo Chișinău
24,56
Câțiva nori
Umiditate:58 %
Vint:3,31 m/s
Fri
24
Sat
22
Sun
25
Mon
28
Tue
30
Arhivă Radio Chișinău