Parlamentul se convoacă în sesiunea de primăvară 2025

  • 01 Februarie 2025 14:00
Parlamentul se convoacă în sesiunea de primăvară 2025 Sursa foto: parlament.md

Parlamentul se convoacă în sesiunea de primăvară 2025, începând cu data de 3 februarie. Șeful legislativului, Igor Grosu, a semnat o dispoziție care prevede acest lucru.

Potrivit punui comunicat al legislativului, deputații se vor întruni în ședință plenară la propunerea Biroului permanent al Parlamentului, după pregătirea ordinii de zi.

Regulamentul Parlamentului prevede că legislativul se întrunește în două sesiuni ordinare pe an.

Sesiunea de primăvară începe în luna februarie și nu poate depăși sfârșitul lunii iulie. Iar sesiunea de toamnă începe în luna septembrie și nu poate depăși sfârșitul lunii decembrie.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Știri Radio Chișinău
Meteo Chișinău
26,64
Cer fragmentat
Umiditate:66 %
Vint:1,61 m/s
Sat
23
Sun
25
Mon
28
Tue
28
Wed
29
Arhivă Radio Chișinău