Oleg Serebrian a avut o întrevedere cu Marko Șevcenko, Ambasador al Ucrainei în Republica Moldova

  • 24 Martie 2023 10:38
Oleg Serebrian a avut o întrevedere cu Marko Șevcenko, Ambasador al Ucrainei în Republica Moldova

Viceprim-ministrul pentru reintegrare Oleg Serebrian l-a primit astăzi, 24 martie, pe Marko Șevcenko, Ambasador al Ucrainei în Republica Moldova, anunță Biroul Politici de reintegrare.

Oficialii au efectuat un schimb de opinii asupra procesului de reglementare transnistreană, evoluțiile și perspectivele acestuia în contextul regional actual. A fost făcută și o trecere în revistă a discuțiilor purtate în ultima perioadă de către vicepremierul Serebrian cu diverse părți implicate în procesul de negocieri.

Viceprim-ministrul a reiterat invitația către noul reprezentant special al Ucrainei pentru reglementare transnistreană de a vizita Chișinăul după intrarea sa în funcție.  

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Cadre sonore cu Andrei Mîțu
Meteo Chișinău
34,39
Cer senin
Umiditate:39 %
Vint:4,35 m/s
Mon
28
Tue
28
Wed
26
Thu
25
Fri
19
Arhivă Radio Chișinău