Noi secretari de stat și un nou șef la Agenția Relații Interetnice, numiți de Guvern

  • 02 Octombrie 2019 13:54
Noi secretari de stat și un nou șef la Agenția Relații Interetnice, numiți de Guvern

Ministerul Agriculturii, Dezvoltării Regionale și Mediului va avea doi secretari de stat noi, Alexandru Dubălari și Sergiu Gherciu, numiți în funcție în ședința de miercuri, 2 octombrie, a cabinetului de miniștri, informează MOLDPRES.

În același timp, Guvernul l-a aprobat pe Nicolae Rediță în funcția de director al Agenției Relații Interetnice.

De asemenea, directorul adjunct al Agenției Naționale pentru Siguranța Alimentelor, Ion Toma, a fost eliberat din funcție.

Sursa: Moldpres

Tags

Alte Noutati

LIVE: Confluențe Românești cu Radio România Internațional
Meteo Chișinău
29,02
Nori împrăștiați
Umiditate:40 %
Vint:4,74 m/s
Fri
24
Sat
22
Sun
25
Mon
28
Tue
30
Arhivă Radio Chișinău