Naționala R.Moldova a remizat cu Kosovo

  • 04 Septembrie 2020 08:20
Naționala R.Moldova a remizat cu Kosovo

Naționala de fotbal a R.Moldova a debutat cu o remiză în noua ediție a Ligii Națiunilor.

Elevii antrenați de Engin Firat au terminat la egalitate cu echipa statului Kosovo, scor 1-1, transmite IPN.

Atacantul de la Vitebsk, Ion Nicolăescu a deschis scorul în minutul 20, iar mijlocașul lui Zurich, Benjamin Kololli a egalat în minutul 71. Engin Firat a folosit următorii jucători: Koșelev, Reabciuk, Mudrac, Armaș, Posmac, Ioniță, Carp (Epureanu 71), Caimacov (Cociuc 56), Nicolăescu, Plătica, Rață (Marandici 81).

În celălalt meci al grupei, Slovenia și Grecia s-au despărțit nedecis, scor 0-0. Pe 6 septembrie, Moldova va juca în deplasare cu Slovenia.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Ascultă&Călătorește cu Andrei Mîțu
Meteo Chișinău
27,58
Câțiva nori
Umiditate:49 %
Vint:3,91 m/s
Fri
24
Sat
22
Sun
26
Mon
28
Tue
26
Arhivă Radio Chișinău