Naționala Moldovei la Fotbal - cantonamente în Antalya
-
04 Februarie 2015 08:17
![Naționala Moldovei la Fotbal - cantonamente în Antalya Naționala Moldovei la Fotbal - cantonamente în Antalya](https://media.radiochisinau.md/image/201502/640x360/radiochisinau_f1797b38ae505bf41aea71548b469b8e.jpg)
Antrenorul naționalei Moldovei la fotbal Alexandru Curtianu a anunțat lotul lărgit al primei reprezentative pentru stagiul de pregătire din Antalya, Turcia.
Printre cei convocați se află 19 jucători din campionatul intern și 8 stranieri. Milsami Orhei a delegat în premieră cinci jucători la națională, iar Zimbru este reprezentată de patru fotbaliști.
Cel mai bun fotbalist al anului trecut, Artur Ioniță, care evoluează în Serie A la Verona nu a fost convocat, deoarece mijlocașul nu este complet după accidentarea suferită acum două luni.
În cantonamentul din Antalya, Moldova va disputa două meciuri amicale: pe 14 februarie cu România și pe 18 februarie cu Kazahstanul.