Naționala Moldovei a pierdut pe terenul Albaniei

  • 12 Iunie 2019 09:52
Naționala Moldovei a pierdut pe terenul Albaniei

Selecționata de fotbal a Moldovei a cedat cu 0-2 pe terenul Albaniei, în cadrul preliminariilor Campionatului European din 2020, transmite IPN.

Golurile au fost marcate în repriza a doua, prin Cikalleshi (minutul 66) și Ramadani (90+2). Selecționerul Alexandru Spiridon a folosit următorii jucătorii: Koșelev, Reabciuk, Armaș, Efros, Carp, Cebotaru, Gînsari, Jardan (Graur 75), Antoniuc, Suvorov (Cociuc 74), Damașcan (Boiciuc 70).


Pe 7 septembrie, Moldova va juca în deplasare cu Islanda, iar pe 10 septembrie „tricolorii” vor găzdui Turcia.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Agenda globală
Meteo Chișinău
24,96
Cer fragmentat
Umiditate:58 %
Vint:2,21 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
23
Sun
24
Arhivă Radio Chișinău