Naționala Moldovei a învins Azerbaidjanul

• 07 Iunie 2021 09:54

Naționala de fotbal a Moldovei a obținut prima victorie după o pauză de doi ani. Tricolorii au învins în meciul cu echipa din Azerbaidjan, cu 1-0, pe stadionul Zimbru din Chișinău, transmite IPN.

Singurul gol a fost marcat de Vitalie Damașcan, în minutul 8. Selecționerul Roberto Bordin a folosit următorii jucători: Avram, Bolohan (Potîrniche 64), Posmac, Armaș, Jardan, Rață (Spătaru 59), Dros, Belousov, Costrov (Anton 46), Platica (Dumbravanu 90), Damașcan (Nicolaescu 58).

„Este o victorie importantă pentru că demult o așteptam. Este meritul băieților”, a declarat selecționerul Roberto Bordin, aflat la prima victorie pe banca tehnică a naționalei Moldovei.

Următorul meci naționala Moldovei îl va susține pe 1 septembrie la Chișinău împotriva Austriei.