Naționala Moldovei a fost învinsă la limită de Suedia

• 10 Ianuarie 2020 10:01

Naționala de fotbal a Moldovei a pierdut primul amical al anului: 0-1 cu Suedia. Singurul gol de la Doha a fost marcat în minutul 32 de mijlocașul lui Spartak Moscova, Jordan Larsson, transmite IPN.

Selecționerul Engin Firat a folosit următorii jucători: Rusu, Prepelița, Bogdan, Armaș (c), Cociuc (Anton 58), Dros, Taras (Cojocari 46), Platica (Spataru 72), Suvorov (Graur 58), Ambros (Boiciuc 46), Rața (Patraș 72).

„Am avut o repriză secundă bună în care ni s-a refuzat un penalty clar. Din nou am fost dezavantajați de arbitraj. Oricum sunt mulțumit de acest meci pentru că jucătorii au acumulat experiență”, a declarat la conferința de presă selecționerul Moldovei, Engin Firat.

Următorul meci amical naționala Moldovei îl va susține pe 31 martie, la Chișinău, în compania selecționatei Rusiei, o altă echipă calificată la Campionatul European din vara acestui an.