Naționala feminină de rugby 7 debutează cu victorie la Campionatul European
-
05 Iunie 18:00
Naționala feminină de rugby 7 a Republicii Moldova a debutat cu victorie la Campionatul European din Croația. Echipa condusă de Ion Cebotari a învins reprezentativa României cu scorul de 21-10.
Eseurile selecționatei R. Moldova au fost marcate de Nicoleta Meșina, Oxana Bunici și Svetlana Morocica. Următorul meci al tricolorelor e programat azi la ora 19:00 contra reprezentativei Georgiei, iar sâmbătă, naționala feminină va juca împotriva Muntenegrului, transmite IPN.
În același timp, în competiția masculină, naționala Moldovei a început turneul cu o înfrângere în fața Danemarcei, scor 38-5.
Lotul masculin urmează să întâlnească România în al doilea meci al zilei, iar sâmbătă va disputa partida cu reprezentativa statului Monaco.

