Naționala de tineret a debutat cu stângul în PCE 2021

• 27 Martie 2019 11:11

Selecționata de tineret a Moldovei a suferit înfrângere categorică în primul meci din cadrul preliminariilor Campionatului European din 2021. Elevii lui Sergiu Cleșcenco au fost surclasați de Bosnia și Herțegovina, cu 0-4, transmite IPN.

Partida de la Sarajevo a început cu o oră întârziere din cauza zăpezii. Gazdele au deschis scorul în minutul 24, prin Besim Serbecic. Și-au dublat avantajul până la pauză prin Zinedin Mustedanagic. În repriza secundă, Moldova a mai încasat alte două goluri. Același Zinedin Mustedanagic a marcat pentru 3-0 în minutul 55, iar Marijan Cavar a stabilit scorul final în minutul 73.

Naționala de tineret a Moldovei va disputa următoarea partidă pe 11 octombrie, pe teren propriu, cu reprezentativa Țării Galilor.