Natalia Gavrilița a semnat cererea de demisie a viceprim-ministrului Vlad Kulminski

  • 05 Noiembrie 2021 17:09
Natalia Gavrilița a semnat cererea de demisie a viceprim-ministrului Vlad Kulminski

Viceprim-ministrul pentru reintegrare, Vlad Kulminski, a demisionat din funcție. Premierul Natalia Gavrilița a luat act de decizie și a semnat cererea de demisie a oficialului.

Natalia Gavrilița: „Regretăm decizia colegului nostru Vlad Kulminski, dar înțelegem circumstanțele personale. Țin să-i mulțumesc Dlui Kulminski pentru lucru asiduu în echipa guvernamentală pe dosarul de reglementare a diferendului transnistrean. Sunt sigură că Dl Kulminski va continua să contribuie prin expertiza lui la elaborarea politicilor în acest domeniu și în viitor.”

Tags

Alte Noutati

LIVE: Cadre sonore cu Andrei Mîțu
Meteo Chișinău
34,39
Cer senin
Umiditate:39 %
Vint:4,35 m/s
Mon
28
Tue
28
Wed
26
Thu
25
Fri
19
Arhivă Radio Chișinău