Nadia Savcenko ar putea participa la negocierile de la Minsk

  • 01 Iunie 2016 12:47
Nadia Savcenko ar putea participa la negocierile de la Minsk

Parlamentarul ucrainean Nadia Savcenko, revenită recent în Ucraina, după ce a fost încarcerată timp de doi ani în Rusia, unde a fost condamnată la 22 de ani de închisoare, ar putea participa la ședința grupului de contact tripartit privind soluționarea conflictului din Donbas, programată să aibă loc pe 1 iunie 2016, la Minsk - a anunțat, astăzi , Valeri Kalinovski,…

Parlamentarul ucrainean Nadia Savcenko, revenită recent în Ucraina, după ce a fost încarcerată timp de doi ani în Rusia, unde a fost condamnată la 22 de ani de închisoare, ar putea participa la ședința grupului de contact tripartit privind soluționarea conflictului din Donbas, programată să aibă loc pe 1 iunie 2016, la Minsk - a anunțat, astăzi , Valeri Kalinovski, reporter al postului "Radio Svoboda".

Totodată, acesta a menționat că reprezentanții Federației Ruse în grupul de contact se opun participării Nadiei Savcenko la discuțiile de la Minsk.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Radiojurnal Chișinău
Meteo Chișinău
29,48
Cer fragmentat
Umiditate:42 %
Vint:1,56 m/s
Tue
25
Wed
23
Thu
24
Fri
23
Sat
20
Arhivă Radio Chișinău