Cu ajutorul Guvernului, Moldovagaz a transferat către Gazprom, avansul pentru luna septembrie

  • 30 Septembrie 2022 13:28
Cu ajutorul Guvernului, Moldovagaz a transferat către Gazprom, avansul pentru luna septembrie

SA „Moldovagaz” a transferat către SAP „Gazprom” partea restantă a avansului pentru luna septembrie curent în sumă de 23,898 milioane dolari SUA, anunță insituția.

Astfel, cu asistența Guvernului Republicii Moldova, compania și-a îndeplinit integral obligațiile de plată a avansului către principalul furnizor de gaze naturale al țării în valoare totală de 35,898 milioane dolari SUA, se arată în comunicatul Moldovagaz.

Tags

Alte Noutati

LIVE: La minut
Meteo Chișinău
29,19
Câțiva nori
Umiditate:43 %
Vint:5,6 m/s
Fri
24
Sat
22
Sun
26
Mon
28
Tue
26
Arhivă Radio Chișinău