Ministerul Sănătății a rămas fără un secretar de stat

  • 22 Aprilie 10:54
Ministerul Sănătății a rămas fără un secretar de stat

Guvernul a acceptat astăzi eliberarea lui Ion Prisăcaru din funcția de secretar de stat al Ministerului Sănătății, în baza cererii de demisie, transmite MOLDPRES.

Propunerea a fost prezentată de ministrul Sănătății, Emil Ceban, care i-a mulțumit lui Ion Prisăcaru pentru activitatea în cadrul instituției.

Tot astăzi, Executivul a aprobat decizia prin care Aliona Țurcanu a fost numită în funcție de membru al Comisiei de Certificare pentru un termen de patru ani.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Matinal cu Victoria Cușnir și Sergiu Scânteian
Meteo Chișinău
24,7
Nori împrăștiați
Umiditate:59 %
Vint:2,91 m/s
Sat
22
Sun
25
Mon
28
Tue
29
Wed
29
Arhivă Radio Chișinău