Ministerul Sănătății a rămas fără un secretar de stat

  • 22 Aprilie 10:54
Ministerul Sănătății a rămas fără un secretar de stat

Guvernul a acceptat astăzi eliberarea lui Ion Prisăcaru din funcția de secretar de stat al Ministerului Sănătății, în baza cererii de demisie, transmite MOLDPRES.

Propunerea a fost prezentată de ministrul Sănătății, Emil Ceban, care i-a mulțumit lui Ion Prisăcaru pentru activitatea în cadrul instituției.

Tot astăzi, Executivul a aprobat decizia prin care Aliona Țurcanu a fost numită în funcție de membru al Comisiei de Certificare pentru un termen de patru ani.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Știri* Bună dimineața, România!
Meteo Chișinău
23,83
Cer senin
Umiditate:61 %
Vint:2,19 m/s
Sun
26
Mon
28
Tue
29
Wed
26
Thu
26
Arhivă Radio Chișinău