Meteorologii au prelungit codul galben de îngheț

  • 30 Aprilie 12:45
Meteorologii au prelungit codul galben de îngheț

Serviciul Hidrometeorologic de Stat (SHS) a prelungit codul galben de îngheț pentru nordul, centrul și raioanele din estul R. Moldova. Noua avertizare meteo este valabilă pentru mâine, 1 mai.

„În intervalul menționat, pe arii extinse, în orele nocturne și ale dimineții, se prevăd înghețuri cu intensitate de -3..-1 grade Celsius”, au transmis meteorologii.

Tags

Alte Noutati

LIVE: În zori
Meteo Chișinău
18,85
Cer senin
Umiditate:80 %
Vint:2,33 m/s
Mon
28
Tue
29
Wed
27
Thu
26
Fri
22
Arhivă Radio Chișinău