Membrul PD, Veaceslav Burlac, a demisionat și din funcția de vicepreședinte al raionului Criuleni

  • 07 Mai 2019 12:45
Membrul PD, Veaceslav Burlac, a demisionat și din funcția de vicepreședinte al raionului Criuleni

Membrul PD, Veaceslav Burlac, a demisionat și din funcția de vicepreședinte al raionului Criuleni.

„Astăzi am încheiat activitatea în cadrul Consiliul Raional Criuleni. Am depus cerererea de demisie din funcția de vicepreședinte al raionului Criuleni. O activitate de 2 ani plină de realizări. Nu regret nici pentru o clipă pentru faptul că am avut onoarea să conduc acest raion, deoarece am făcut-o cu dedicație”, a scris Veaceslav Burlac pe Facebook. 

Veaceslav Burlac a rrenunțat, pe 21 martie, la funcția de președinte al raionului Criuleni. El a declarat că demisia sa nu are nicio legătură cu prestația sa și a Partidului Democrat în alegerile parlamentare, așa cum se vehiculase în presă. În același timp, fostul viceministru de Interne, Ion Țurcan, a fost ales în funcția de președinte al raionului Criuleni. 

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Colecția de Jazz cu Daniela Nicolae
Meteo Chișinău
25,18
Cer fragmentat
Umiditate:71 %
Vint:1,27 m/s
Sat
23
Sun
25
Mon
28
Tue
28
Wed
29
Arhivă Radio Chișinău