Meciul Petrocub - Sheriff a fost oprit în minutul 29. Va fi reluat în această seară

• 22 Iunie 2020 10:40

Partida Petrocub - Sheriff, din cadrul primei manșe a semifinalei Cupei Moldovei la fotbal, a fost oprită în minutul 29 din cauza ploii abundente la scorul de 0-0.

Potrivit regulamentului, jocul trebuie să fie reluat a doua zi și se va juca în această seară, la Hâncești, începând cu ora 20:00, transmite IPN.

În cealaltă semifinală, Sfântul Gheorghe a dispus cu 5-2 de Speranța și a luat o opțiune serioasă de a juca al doilea an consecutiv în finala de pe stadionul Zimbru. Alexandru Suvorov a fost eroul gazdelor, cu o dublă. Celelalte goluri au fost marcate de Volkov, Novicov, Iurcu, respectiv Trofan și Pîsla.

„S-a creat senzația că Sfântul Gheorghe nici nu a stat în carantină. Au arătat mai proaspeți”, a declarat antrenorul echipei Speranța, Iurie Osipenco.