Manchester City s-a calificat în optimile Ligii Campionilor

  • 11 Decembrie 2014 07:24
Manchester City s-a calificat în optimile Ligii Campionilor

Manchester City a câștigat cu 2-0 partida din deplasare cu AS Roma și s-a calificat în optimile Ligii Campionilor.

 

În alt meci din aceeași grupă, Bayern Munchen, care era calificată în faza următoare de pe locul 1, a învins-o pe ȚSKA Moscova cu 3-0. Roma va continua să evolueze în Liga Europei, iar ȚSKA a fost eliminată din cupele europene.

Shalke 04 a reușit în extremis calificarea în optimi, după ce s-a impus în Slovenia, 1-0 cu Maribor. Indiferent de rezultatele partidelor jucate aseară, șase echipe erau deja calificate: Barcelona, PSG, Bayern Munchen, Shakhtar Donețk, FC Porto și Chelsea.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Colecția de Jazz cu Daniela Nicolae
Meteo Chișinău
22,18
Cer fragmentat
Umiditate:74 %
Vint:2,1 m/s
Thu
24
Fri
23
Sat
23
Sun
25
Mon
27
Arhivă Radio Chișinău