Maia Sandu despre ședința eșuată: Acesta este un dispreț față de cetățeni

  • 04 Ianuarie 2016 16:16
Maia Sandu despre ședința eșuată: Acesta este un dispreț față de cetățeni

Fostul ministru al Educației Maia Sandu a calificat eșecul de luni, 4 ianuarie, de a alege un nou guvern drept dispreț față de cetățenii Republicii Moldova.

Ea a scris pe pagina sa de Facebook că ”făptașii scenariului pe care l-am văzut pus azi în aplicare în Parlament și-au arătat deplinul dispreț, îndeosebi față de oamenii care i-au ales și față de Republica Moldova. Tertipul la care s-a recurs se înscrie în “terapia de șoc” îndreptată, după cum se vede, împotriva tuturor cetățenilor care își doresc să trăiască într-un stat eliberat de corupție și care vor să mai aibă o șansă de viitor aici, acasă”, a comentat Maia Sandu.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Confluențe Românești cu Radio România Internațional
Meteo Chișinău
26,81
Cer acoperit de nori
Umiditate:57 %
Vint:3,28 m/s
Thu
24
Fri
23
Sat
24
Sun
25
Mon
27
Arhivă Radio Chișinău