Maia Sandu a avut o întrevedere cu Ambasadorul României la Chișinău, Cristian-Leon Turcanu
-
04 Martie 14:54
![Maia Sandu a avut o întrevedere cu Ambasadorul României la Chișinău, Cristian-Leon Turcanu Maia Sandu a avut o întrevedere cu Ambasadorul României la Chișinău, Cristian-Leon Turcanu](https://media.radiochisinau.md/image/202403/640x360/233341-193655.jpg)
În cadrul întrevederii cei doi au discutat despre cooperarea bilaterala dintre România si R. Moldova, inclusiv din perspectiva procesului de aderare la Uniunea Europeana.
De asemenea, s-a discutat despre sprijinul multidimensional acordat de România in beneficiul fiecarui cetatean din Republica Moldova, dar și despre rezultatele recentelor vizite bilaterale, precum si agenda contactelor politico-diplomatice din perioada urmatoare.
Ambasadorul a afirmat că România ramane un partener solid al R. Moldova si un sustinator ferm al viitorului european al acesteia.